Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC1735IF#TRPBF
LTC1735IF#TRPBF
LTC1735IF#TRPBF Analog Devices, Inc.
1735fc.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DC/DC Cntrlr Single-OUT Step Down 335kHz 20-Pin TSSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1735IF#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG CTRLR BUCK 20TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Transistor Driver, Mounting Type: Surface Mount, Function: Step-Down, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 300kHz, Topology: Buck, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 30V, Supplier Device Package: 20-TSSOP, Synchronous Rectifier: Yes, Control Features: Enable, Power Good, Soft Start, Output Phases: 1, Duty Cycle (Max): 99.4%, Clock Sync: No, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote LTC1735IF#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Transistor Driver
Mounting Type: Surface Mount
Function: Step-Down
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 300kHz
Topology: Buck
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4V ~ 30V
Supplier Device Package: 20-TSSOP
Synchronous Rectifier: Yes
Control Features: Enable, Power Good, Soft Start
Output Phases: 1
Duty Cycle (Max): 99.4%