Produkte > ANALOG DEVICES > LTC1751EMS8-3.3#PBF
LTC1751EMS8-3.3#PBF
LTC1751EMS8-3.3#PBF Analog Devices
1751f.pdf
Hersteller: Analog Devices
Switching Voltage Regulators uP, Reg Ch Pump DC/DC Convs
auf Bestellung 656 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1751EMS8-3.3#PBF Analog Devices
Description: IC REG CHG PUMP 3.3V 100MA 8MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 800kHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Charge Pump, Supplier Device Package: 8-MSOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC1751EMS8-3.3#PBF LTC1751EMS8-3.3#PBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1751f.pdf Description: IC REG CHG PUMP 3.3V 100MA 8MSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 800kHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Charge Pump
Supplier Device Package: 8-MSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V