Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC1844ES5-2.8#TRMPBF
LTC1844ES5-2.8#TRMPBF
LTC1844ES5-2.8#TRMPBF Analog Devices Inc.
1844fa.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 2.8V 150MA TSOT-23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 80 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
PSRR: 50dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.165V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
auf Bestellung 857 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1844ES5-2.8#TRMPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG LIN 2.8V 150MA TSOT-23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 80 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, PSRR: 50dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 0.165V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC1844ES5-2.8#TRMPBF LTC1844ES5-2.8#TRMPBF Hersteller : Analog Devices 1844fa-2954226.pdf LDO Voltage Regulators 150mA, uP, L N, VLDO Lin Reg
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LTC1844ES5-2.8#TRMPBF LTC1844ES5-2.8#TRMPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 1844fa.pdf Description: IC REG LIN 2.8V 150MA TSOT-23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 50dB (120Hz)