Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC1911EMS8-1.5#PBF
LTC1911EMS8-1.5#PBF
LTC1911EMS8-1.5#PBF Analog Devices Inc.
1911f.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG CHG PUMP 1.5V 250MA 8MSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Charge Pump
Supplier Device Package: 8-MSOP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC1911EMS8-1.5#PBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG CHG PUMP 1.5V 250MA 8MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Charge Pump, Supplier Device Package: 8-MSOP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 2.7V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V.