Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC2631ITS8-LZ10#TRMPBF
LTC2631ITS8-LZ10#TRMPBF
LTC2631ITS8-LZ10#TRMPBF Analog Devices, Inc.
3806634873036281downloaddocument.donavidh0c1c1155c1005c1156p85248d26553.donavidh0.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 1-CH 10-bit 8-Pin TSOT-23 T/R
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC2631ITS8-LZ10#TRMPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 10BIT V-OUT TSOT23-8, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8, Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Data Interface: I2C, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V, Settling Time: 3.8µs (Typ), Supplier Device Package: TSOT-23-8, Number of D/A Converters: 1, INL/DNL (LSB): ±0.2, ±0.5 (Max), Differential Output: No, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Output Type: Voltage - Buffered
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Data Interface: I2C
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V
Settling Time: 3.8µs (Typ)
Supplier Device Package: TSOT-23-8
Number of D/A Converters: 1
INL/DNL (LSB): ±0.2, ±0.5 (Max)
Differential Output: No
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 395 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
LTC2631ITS8-LZ10#TRMPBF LTC2631ITS8-LZ10#TRMPBF Hersteller : Analog Devices 2631fd-2954468.pdf Digital to Analog Converters - DAC Single 12-/10-/8-Bit I2C VOUT DACs with 10ppm/ C Reference
auf Bestellung 500 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 10
Data Interface: I2C