Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC2632CTS8-LX10#TRPBF
LTC2632CTS8-LX10#TRPBF
LTC2632CTS8-LX10#TRPBF Analog Devices, Inc.
DAC 2-CH 10-bit 8-Pin TSOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC2632CTS8-LX10#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 10BIT V-OUT TSOT23-8, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8, Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V, Settling Time: 3.9µs (Typ), Supplier Device Package: TSOT-23-8, Number of D/A Converters: 2, INL/DNL (LSB): ±0.2, ±0.5 (Max), Differential Output: No, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LTC2632CTS8-LX10#TRPBF
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
LTC2632CTS8-LX10#TRPBF LTC2632CTS8-LX10#TRPBF Hersteller : Analog Devices LTC2632-3125211.pdf Digital to Analog Converters - DAC 2x 12-/10-/8-B SPI VOUT DACs w/ 10ppm/