Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC2634CMSE-LZ10#PBF
LTC2634CMSE-LZ10#PBF
LTC2634CMSE-LZ10#PBF Analog Devices, Inc.
2533841018684868ltc2634.pdfdomainwww.linear.c.cn.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 4-CH 10-bit 10-Pin MSOP EP Tube
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC2634CMSE-LZ10#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 10BIT V-OUT 10MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V, Settling Time: 3.8µs (Typ), Supplier Device Package: 10-MSOP-EP, Number of D/A Converters: 4, INL/DNL (LSB): ±0.2, ±0.5 (Max), Differential Output: No, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Mindestbestellmenge: 13
LTC2634CMSE-LZ10#PBF LTC2634CMSE-LZ10#PBF Hersteller : Analog Devices ltc2634.pdf Digital to Analog Converters - DAC Quad 12-/10-/8-Bit Rail-to-Rail DACs with 10ppm/ C Reference
auf Bestellung 59 Stücke:
auf Bestellung 75 Stücke:
Packaging: Tube
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Number of Bits: 10
Data Interface: SPI
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V