Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC2635HMSE-HZ10#PBF
LTC2635HMSE-HZ10#PBF
LTC2635HMSE-HZ10#PBF Analog Devices, Inc.
28195890350640902635fc.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 4-CH 10-bit 10-Pin MSOP EP Tube
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC2635HMSE-HZ10#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 10BIT V-OUT 10MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Data Interface: I2C, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Settling Time: 4.3µs (Typ), Supplier Device Package: 10-MSOP-EP, Number of D/A Converters: 4, INL/DNL (LSB): ±0.2, ±0.5 (Max), Differential Output: No, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC2635HMSE-HZ10#PBF LTC2635HMSE-HZ10#PBF Hersteller : Analog Devices ltc2635.pdf Digital to Analog Converters - DAC Quad 12-/10-/8-Bit I2C VOUT DACs with 10ppm/ C Reference
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Number of Bits: 10
Data Interface: I2C
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V