Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC2645IMS-L10#TRPBF
LTC2645IMS-L10#TRPBF
LTC2645IMS-L10#TRPBF Analog Devices, Inc.
2645fa.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
DAC 4-CH 10-bit 16-Pin MSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC2645IMS-L10#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC DAC 10BIT V-OUT 16MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width), Output Type: Voltage - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 10, Data Interface: PWM, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V, Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V, Settling Time: 7.4µs (Typ), Supplier Device Package: 16-MSOP, Number of D/A Converters: 4, INL/DNL (LSB): ±0.2, ±0.5 (Max), Differential Output: No, Part Status: Active, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LTC2645IMS-L10#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Bits: 10
Data Interface: PWM
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Digital: 2.7V ~ 5.5V
Settling Time: 7.4µs (Typ)
Supplier Device Package: 16-MSOP
Number of D/A Converters: 4
INL/DNL (LSB): ±0.2, ±0.5 (Max)
Differential Output: No
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
LTC2645IMS-L10#TRPBF LTC2645IMS-L10#TRPBF Hersteller : Analog Devices LTC2645.pdf Digital to Analog Converters - DAC Quad 12-/10-/8-Bit PWM to VOUT DACs with 10ppm/ C Reference