Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC3240EDC-2.5#TRMPBF
LTC3240EDC-2.5#TRMPBF
LTC3240EDC-2.5#TRMPBF Analog Devices, Inc.
3240fb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Charge Pump STPUP/STPDN 2.5V 150mA 6-Pin DFN EP T/R
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3240EDC-2.5#TRMPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG CHG PUMP 2.5V 150MA 6DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up/Step-Down, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Charge Pump, Supplier Device Package: 6-DFN (2x2), Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC3240EDC-2.5#TRMPBF LTC3240EDC-2.5#TRMPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 3240fb.pdf Charge Pump STPUP/STPDN 2.5V 150mA 6-Pin DFN EP T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
LTC3240EDC-2.5#TRMPBF LTC3240EDC-2.5#TRMPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3240fb.pdf Description: IC REG CHG PUMP 2.5V 150MA 6DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up/Step-Down
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Charge Pump
Supplier Device Package: 6-DFN (2x2)
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
LTC3240EDC-2.5#TRMPBF LTC3240EDC-2.5#TRMPBF Hersteller : Analog Devices 3240fb.pdf Switching Voltage Regulators 3.3V/2.5V Boost/Buck Ch Pump DC/DC Conv
auf Bestellung 335 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up/Step-Down
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Charge Pump
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V
auf Bestellung 1078 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2