Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC3405AES6-1.8#TRPBF
LTC3405AES6-1.8#TRPBF
LTC3405AES6-1.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
3405a1518fa.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 2.5V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 0.3A 6-Pin TSOT-23 T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3405AES6-1.8#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 1.8V 300MA TSOT23-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: TSOT-23-6, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V.
Weitere Produktangebote LTC3405AES6-1.8#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC3405AES6-1.8#TRPBF LTC3405AES6-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 3405a1518fa.pdf Conv DC-DC 2.5V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.8V 0.3A 6-Pin TSOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
LTC3405AES6-1.8#TRPBF LTC3405AES6-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3405a1518fa.pdf Description: IC REG BUCK 1.8V 300MA TSOT23-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: TSOT-23-6
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
LTC3405AES6-1.8#TRPBF LTC3405AES6-1.8#TRPBF Hersteller : Analog Devices 3405a1518fa.pdf Switching Voltage Regulators 1.8V, 1.5MHz, 300mA Sync Buck Regs in SO