Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC3406BES5-1.2#TRMPBF
LTC3406BES5-1.2#TRMPBF
LTC3406BES5-1.2#TRMPBF Analog Devices Inc.
3406b12fs.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 1.2V 600MA TSOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3406BES5-1.2#TRMPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 1.2V 600MA TSOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC3406BES5-1.2#TRMPBF LTC3406BES5-1.2#TRMPBF Hersteller : Analog Devices 3406b12fs-2954771.pdf Switching Voltage Regulators 1.5MHz, 600mA Sync Buck Reg in SOT
auf Bestellung 1031 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LTC3406BES5-1.2#TRMPBF LTC3406BES5-1.2#TRMPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3406b12fs.pdf Description: IC REG BUCK 1.2V 600MA TSOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
auf Bestellung 778 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LTC3406BES5-1.2#TRMPBF LTC3406BES5-1.2#TRMPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 3406b12fs.pdf Conv DC-DC 2.5V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.2V 0.6A 5-Pin TSOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar