Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC3406ES5-1.5#TRPBF
LTC3406ES5-1.5#TRPBF
LTC3406ES5-1.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
3406fa.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 2.5V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.5V 0.6A 5-Pin TSOT-23 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3406ES5-1.5#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK 1.5V 600MA TSOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 600mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.5MHz, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: TSOT-23-5, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V.
Weitere Produktangebote LTC3406ES5-1.5#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC3406ES5-1.5#TRPBF LTC3406ES5-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3406fa.pdf Description: IC REG BUCK 1.5V 600MA TSOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Function: Step-Down
Current - Output: 600mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.5MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Produkt ist nicht verfügbar
LTC3406ES5-1.5#TRPBF LTC3406ES5-1.5#TRPBF Hersteller : Analog Devices 183E4F7FE829F87291E37EAE7EAFF8A2CE450549EDC2DAAE831D298CF257631B.pdf Switching Voltage Regulators 1.5MHz, 600mA Sync Buck Reg in SOT