Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC3525ISC6-3.3#TRPBF
LTC3525ISC6-3.3#TRPBF
LTC3525ISC6-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
5109338.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 0.85V to 4.5V Synchronous Step Up Single-Out 3.3V 0.4A 6-Pin SC-70 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3525ISC6-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BOOST 3.3V 140MA SC70-6, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 140mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 4.5V, Topology: Boost, Supplier Device Package: SC-70-6, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 1V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Weitere Produktangebote LTC3525ISC6-3.3#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC3525ISC6-3.3#TRPBF LTC3525ISC6-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3525fc.pdf Description: IC REG BOOST 3.3V 140MA SC70-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 140mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 4.5V
Topology: Boost
Supplier Device Package: SC-70-6
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 1V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Produkt ist nicht verfügbar
LTC3525ISC6-3.3#TRPBF LTC3525ISC6-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices 3525fc.pdf Switching Voltage Regulators 400mA uP Sync Boost DC/DC Conv w/ Out Di