Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC3531EDD-3.3#TRPBF
LTC3531EDD-3.3#TRPBF
LTC3531EDD-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
271900243003151411037.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Conv DC-DC 1.8V to 5.5V Synchronous Non-Inverting/Inverting/Step Up/Step Down Single-Out 3.3V 0.2A 8-Pin DFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3531EDD-3.3#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC REG BUCK BST 3.32V 200MA 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up/Step-Down, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck-Boost, Supplier Device Package: 8-DFN (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 1.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.32V.
Weitere Produktangebote LTC3531EDD-3.3#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC3531EDD-3.3#TRPBF LTC3531EDD-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices Inc. 3531fb.pdf Description: IC REG BUCK BST 3.32V 200MA 8DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up/Step-Down
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck-Boost
Supplier Device Package: 8-DFN (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.32V
Produkt ist nicht verfügbar
LTC3531EDD-3.3#TRPBF LTC3531EDD-3.3#TRPBF Hersteller : Analog Devices 3531fb.pdf Switching Voltage Regulators 200mA Buck-Boost Sync DC/DC Convs
Description: PMIC; DC/DC converter; Uin: 1.8÷5.5VDC; Uout: 3.3VDC; DFN8; SMD
Output voltage: 3.3V DC