Produkte > ANALOG DEVICES INC. > LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF
LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF
LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF Analog Devices Inc.
ltc3621-3621-2.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 1A 6DFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.25MHz
Voltage - Input (Max): 17V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 6-DFN (2x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF Analog Devices Inc.
Description: IC REG BUCK 3.3V 1A 6DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 2.25MHz, Voltage - Input (Max): 17V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-DFN (2x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 2.7V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF Hersteller : Analog Devices ltc3621_3621_2-3125817.pdf Switching Voltage Regulators 17V, 1A Synchronous Step-Down Regulator with 3.5?A Quiescent Current
auf Bestellung 435 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF Hersteller : Analog Devices Inc. ltc3621-3621-2.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 1A 6DFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 2.25MHz
Voltage - Input (Max): 17V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.7V
auf Bestellung 4306 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF LTC3621IDCB-23.3#TRMPBF Hersteller : Analog Devices / Linear Technology 3621fc-1271123.pdf Switching Voltage Regulators 17V, 1A, 2MHz Synchronous Step-Down Regulator with Ultralow Quiescent Current