Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC3900HS8#PBF
LTC3900HS8#PBF
LTC3900HS8#PBF Analog Devices, Inc.
3900fb.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Driver 2A 2-OUT Inv/Non-Inv 8-Pin SOIC N Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC3900HS8#PBF Analog Devices, Inc.
Description: IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Supply: 4.5V ~ 11V, Input Type: Inverting, Non-Inverting, Supplier Device Package: 8-SO, Rise / Fall Time (Typ): 15ns, 15ns, Channel Type: Synchronous, Driven Configuration: Low-Side, Number of Drivers: 2, Gate Type: MOSFET (N-Channel), Current - Peak Output (Source, Sink): 2A, 2A, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LTC3900HS8#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 11V
Number of Drivers: 2
Gate Type: MOSFET (N-Channel)
Current - Peak Output (Source, Sink): 2A, 2A
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Description: IC: driver; rectifier,synchronous; SO8; 2A; 4.5÷11VDC
Case: SO8
Mounting: SMD
Kind of package: tube
Type of integrated circuit: driver
Kind of integrated circuit: rectifier; synchronous
Operating temperature: -40...150°C
Output current: 2A