Technische Details LTC3900HS8#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Supply: 4.5V ~ 11V, Input Type: Inverting, Non-Inverting, Supplier Device Package: 8-SO, Rise / Fall Time (Typ): 15ns, 15ns, Channel Type: Synchronous, Driven Configuration: Low-Side, Number of Drivers: 2, Gate Type: N-Channel MOSFET, Current - Peak Output (Source, Sink): 2A, 2A, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote LTC3900HS8#TRPBF
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
LTC3900HS8#TRPBF | Hersteller : Analog Devices Inc. |
Produkt ist nicht verfügbar |
LTC3900HS8#TRPBF | Hersteller : Analog Devices |
Gate Drivers Sync Rectifier Drvr for For Convs |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: Drivers - integrated circuitsDescription: IC: driver; rectifier,synchronous; SO8; 2A; 4.5÷11VDC Mounting: SMD Case: SO8 Kind of integrated circuit: rectifier; synchronous Kind of package: reel; tape Operating temperature: -40...150°C Output current: 2A Supply voltage: 4.5...11V DC Type of integrated circuit: driver |