Produkte > ANALOG DEVICES > LTC4050EMS-4.1#PBF
LTC4050EMS-4.1#PBF
LTC4050EMS-4.1#PBF Analog Devices
4050f.pdf
Hersteller: Analog Devices
Battery Management Lithium-Ion Lin Bat Chr Cntr w/ Thermist
auf Bestellung 170 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC4050EMS-4.1#PBF Analog Devices
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 10MSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 10-MSOP, Programmable Features: Timer, Voltage - Supply (Max): 10V, Battery Pack Voltage: 4.1V, Current - Charging: Constant - Programmable, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: 10-MSOP
Programmable Features: Timer
Voltage - Supply (Max): 10V
Battery Pack Voltage: 4.1V
Current - Charging: Constant - Programmable
Part Status: Active
auf Bestellung 1432 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
LTC4050EMS-4.1#PBF LTC4050EMS-4.1#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 4050f.pdf Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 2000mA 4.1V 10-Pin MSOP Tube