Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC4052EMS8E-4.2#TRPBF
LTC4052EMS8E-4.2#TRPBF
LTC4052EMS8E-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
405242f.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 1300mA 4.2V 8-Pin MSOP EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC4052EMS8E-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 8MSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 8-MSOP-EP, Charge Current - Max: 1A, Programmable Features: Timer, Fault Protection: Over Current, Voltage - Supply (Max): 10V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant, Pulsed.
Weitere Produktangebote LTC4052EMS8E-4.2#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: 8-MSOP-EP
Charge Current - Max: 1A
Programmable Features: Timer
Fault Protection: Over Current
Voltage - Supply (Max): 10V
Battery Pack Voltage: 4.2V