Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC4053EDD-4.2#TRPBF
LTC4053EDD-4.2#TRPBF
LTC4053EDD-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
4053-4.2fs.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 1250mA 4.2V 10-Pin DFN EP T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC4053EDD-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 10DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Interface: USB, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 10-DFN (3x3), Programmable Features: Timer, Fault Protection: Over Temperature, Voltage - Supply (Max): 6.5V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable.
Weitere Produktangebote LTC4053EDD-4.2#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Interface: USB
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: 10-DFN (3x3)
Programmable Features: Timer
Fault Protection: Over Temperature
Voltage - Supply (Max): 6.5V
Battery Pack Voltage: 4.2V