LTC4056ETS8-4.2#TRMPBF Analog Devices, Inc.
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC4056ETS8-4.2#TRMPBF Analog Devices, Inc.
Description: ANALOG DEVICES - LTC4056ETS8-4.2#TRMPBF - Lade-IC, 1 Zelle, Lithium-Ionen-, Lithium-Polymer-Akku, 6.5Vin, 700mA, -40°C bis 85°C, SOT-23-8, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23, Anzahl der Zellen: 1Cells, usEccn: EAR99, Ladespannung: 4.2V, Ladestrom: 700mA, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Batterie-/Akkutyp: Li-Ionen, Li-Polymer, euEccn: NLR, Eingangsspannung: 6.5V, Anzahl der Pins: 8Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LTC4056ETS8-4.2#TRMPBF | Hersteller : Analog Devices Inc. |
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CEL TSOT23-8Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 Number of Cells: 1 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Battery Chemistry: Lithium Ion Supplier Device Package: TSOT-23-8 Charge Current - Max: 700mA Programmable Features: Timer Fault Protection: Over Current, Over Temperature Voltage - Supply (Max): 6.5V Battery Pack Voltage: 4.2V Current - Charging: Constant - Programmable Part Status: Active |
auf Bestellung 3000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CEL TSOT23-8Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 Number of Cells: 1 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA) Battery Chemistry: Lithium Ion Supplier Device Package: TSOT-23-8 Charge Current - Max: 700mA Programmable Features: Timer Fault Protection: Over Current, Over Temperature Voltage - Supply (Max): 6.5V Battery Pack Voltage: 4.2V Current - Charging: Constant - Programmable Part Status: Active |
auf Bestellung 3344 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
LTC4056ETS8-4.2#TRMPBF | Hersteller : Analog Devices |
Battery Management Lin Li-Ion Chr w/ Term in SOT |
auf Bestellung 496 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 485 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: ANALOG DEVICES - LTC4056ETS8-4.2#TRMPBF - Lade-IC, 1 Zelle, Lithium-Ionen-, Lithium-Polymer-Akku, 6.5Vin, 700mA, -40°C bis 85°C, SOT-23-8tariffCode: 85423990 rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Anzahl der Zellen: 1Cells usEccn: EAR99 Ladespannung: 4.2V Ladestrom: 700mA Betriebstemperatur, min.: -40°C euEccn: NLR Eingangsspannung: 6.5V Anzahl der Pins: 8Pin(s) productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 85°C SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 700mA 4.2V 8-Pin TSOT-23 T/R |