Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC4056ETS8-4.2#TRPBF
LTC4056ETS8-4.2#TRPBF
LTC4056ETS8-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
405642f.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 700mA 4.2V 8-Pin TSOT-23 T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC4056ETS8-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CEL TSOT23-8, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: TSOT-23-8, Charge Current - Max: 700mA, Programmable Features: Timer, Fault Protection: Over Current, Over Temperature, Voltage - Supply (Max): 6.5V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LTC4056ETS8-4.2#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC4056ETS8-4.2#TRPBF LTC4056ETS8-4.2#TRPBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 405642f.pdf Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 700mA 4.2V 8-Pin TSOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: TSOT-23-8
Charge Current - Max: 700mA
Programmable Features: Timer
Fault Protection: Over Current, Over Temperature
Voltage - Supply (Max): 6.5V
Battery Pack Voltage: 4.2V