Produkte > ANALOG DEVICES > LTC4058XEDD-4.2#PBF
LTC4058XEDD-4.2#PBF
LTC4058XEDD-4.2#PBF Analog Devices
405842fs.pdf
Hersteller: Analog Devices
Battery Management St&alone Lin Li-Ion Bat Chrs w/ Thermal
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC4058XEDD-4.2#PBF Analog Devices
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 8DFN, Packaging: Tube, Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 8-DFN (3x3), Charge Current - Max: 950mA, Programmable Features: Current, Voltage - Supply (Max): 6.5V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LTC4058XEDD-4.2#PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LTC4058XEDD-4.2#PBF LTC4058XEDD-4.2#PBF Hersteller : Analog Devices, Inc. 405842fs.pdf Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 950mA 4.2V 8-Pin DFN EP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: 8-DFN (3x3)
Charge Current - Max: 950mA
Programmable Features: Current
Voltage - Supply (Max): 6.5V
Battery Pack Voltage: 4.2V