Produkte > ANALOG DEVICES, INC. > LTC4058XEDD-4.2#TRPBF
LTC4058XEDD-4.2#TRPBF
LTC4058XEDD-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
405842fs.pdf
Hersteller: Analog Devices, Inc.
Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 950mA 4.2V 8-Pin DFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC4058XEDD-4.2#TRPBF Analog Devices, Inc.
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 8-DFN (3x3), Charge Current - Max: 950mA, Programmable Features: Current, Voltage - Supply (Max): 6.5V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote LTC4058XEDD-4.2#TRPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: 8-DFN (3x3)
Charge Current - Max: 950mA
Programmable Features: Current
Voltage - Supply (Max): 6.5V
Battery Pack Voltage: 4.2V