Produkte > LT > LTC4068XEDD-4.2#TRPBF
LTC4068XEDD-4.2#TRPBF
406842fa.pdf
Hersteller: LT
QFN8 05+
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LTC4068XEDD-4.2#TRPBF LT
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 8DFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 8-DFN (3x3), Charge Current - Max: 950mA, Programmable Features: Current, Voltage - Supply (Max): 6.5V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable.
Weitere Produktangebote LTC4068XEDD-4.2#TRPBF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WFDFN Exposed Pad
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: 8-DFN (3x3)
Charge Current - Max: 950mA
Programmable Features: Current
Voltage - Supply (Max): 6.5V
Battery Pack Voltage: 4.2V