LX8117A-25CDD
LX8117A-25CDD Microsemi Corporation
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: IC REG LIN 2.5V 1A TO263 POWER
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263, Power
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 1A
Protection Features: Over Current, Short Circuit
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LX8117A-25CDD Microsemi Corporation
Description: IC REG LIN 2.5V 1A TO263 POWER, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263, Power, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.3V @ 1A, Protection Features: Over Current, Short Circuit.