Produkte > SIEMENS > LZS:PT5D5L24
LZS:PT5D5L24 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: PLUG-IN RELAY COMPACT UNIT, 24VD
Features: Lighted Indicator
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Spring Terminal
Approval Agency: CE, EAC, UKCA, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 4 A
Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max
Must Operate Voltage: 21.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 18 ms
Load - Max Switching: 1000VA, 96W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LZS:PT5D5L24 Siemens
Description: PLUG-IN RELAY COMPACT UNIT, 24VD, Features: Lighted Indicator, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Spring Terminal, Approval Agency: CE, EAC, UKCA, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 4 A, Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max, Must Operate Voltage: 21.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 18 ms, Load - Max Switching: 1000VA, 96W.
Weitere Produktangebote LZS:PT5D5L24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LZS:PT5D5L24 LZS:PT5D5L24 Hersteller : Siemens LZS_PT5D5L24_datasheet_en.pdf Industrial Relays PLUG-IN RELAY COMPACT UNIT, 24VDC, 4 CO