Produkte > SIEMENS > LZS:RT4A4L24
LZS:RT4A4L24
LZS:RT4A4L24 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 24VDC - Max
Must Operate Voltage: 21.6 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LZS:RT4A4L24 Siemens
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 24VDC - Max, Must Operate Voltage: 21.6 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms.