Produkte > SIEMENS > LZX:PT570125
LZX:PT570125
LZX:PT570125 Siemens
?format=PDF&caller=Mall&mlfbs=LZX:PT570125&language=en
Hersteller: Siemens
Description: PLUG-IN RELAY. 4 CO. 125V DC. 6A
Packaging: Box
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 125VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CE, EAC, UKCA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 4 A
Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max
Must Operate Voltage: 112.5 VDC
Load - Max Switching: 1000VA, 96W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LZX:PT570125 Siemens
Description: PLUG-IN RELAY. 4 CO. 125V DC. 6A, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 125VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CE, EAC, UKCA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 4 A, Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max, Must Operate Voltage: 112.5 VDC, Load - Max Switching: 1000VA, 96W.
Weitere Produktangebote LZX:PT570125
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LZX:PT570125 LZX:PT570125 Hersteller : Siemens ?format=PDF&caller=Mall&mlfbs=LZX:PT570125&language=en Industrial Relays PLUG-IN RELAY. 4 CO. 125V DC. 6A. WIDTH