Produkte > SIEMENS > LZX:RT424024
LZX:RT424024
LZX:RT424024 Siemens
LZX_RT424024_datasheet_en.pdf
Hersteller: Siemens
Industrial Relays PLUG-IN RELAY,2CO RELAY,15MM,24V DC
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LZX:RT424024 Siemens
Description: PLUG-IN RELAY,2CO RELAY,15MM,24V, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CE, EAC, UKCA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Operate Voltage: 21.6 VDC, Load - Max Switching: 750VA.
Weitere Produktangebote LZX:RT424024
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CE, EAC, UKCA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Operate Voltage: 21.6 VDC