Produkte > SIEMENS > LZX:RT424110
LZX:RT424110 Siemens
Hersteller: Siemens
Description: PLUG-IN RELAY. 2W RELAY 15MM. 12
Packaging: Box
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CE, EAC, UKCA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Operate Voltage: 99 VDC
Load - Max Switching: 750VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LZX:RT424110 Siemens
Description: PLUG-IN RELAY. 2W RELAY 15MM. 12, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CE, EAC, UKCA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Operate Voltage: 99 VDC, Load - Max Switching: 750VA.
Weitere Produktangebote LZX:RT424110
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LZX:RT424110 LZX:RT424110 Hersteller : Siemens LZX_RT424110_datasheet_en.pdf Industrial Relays PLUG-IN RELAY. 2W RELAY 15MM. 125V DC