M0810-2R5105-R
M0810-2R5105-R Eaton - Electronics Division
eaton-m-supercapacitors-cylindrical-cells-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 1F -20% +80% 2.5V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -20%, +80%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.335" Dia (8.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 F
Voltage - Rated: 2.5 V
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M0810-2R5105-R Eaton - Electronics Division
Description: CAP 1F -20% +80% 2.5V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -20%, +80%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.335" Dia (8.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 250mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 F, Voltage - Rated: 2.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
M0810-2R5105-R M0810-2R5105-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_m_supercapacitors_cylindrical_cells_data_she-1608790.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 2.5V EDLC M SERIES CYL
auf Bestellung 411 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
M0810-2R5105-R M0810-2R5105-R Hersteller : PowerStor / Eaton eaton-m-supercapacitors-cylindrical-cells-data-she-1608790.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 2.5V EDLC M SERIES CYL
auf Bestellung 431 Stücke:
M0810-2R5105-R M0810-2R5105-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_m_supercapacitors_cylindrical_cells_data_she-1608790.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 2.5V EDLC M SERIES CYL
auf Bestellung 307 Stücke:
M0810-2R5105-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-m-supercapacitors-cylindrical-cells-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - M0810-2R5105-R - SUPERCAPACITORS-ULTRACAPACITORS 1F