Produkte > NKK SWITCHES > M2012SA2W30
M2012SA2W30
M2012SA2W30 NKK Switches
MtogglesAnglePC.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Bushing Thread: Unthreaded
Actuator Length: 12.28mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2012SA2W30 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: Unthreaded, Actuator Length: 12.28mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.