Produkte > NKK SWITCHES > M2013ES1W30
M2013ES1W30 NKK Switches
MtogglesAnglePC.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Right Angle
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Off-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 1/4-40
Actuator Length: 11.40mm
Actuator Type: Flatted
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2013ES1W30 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Right Angle, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Off-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 1/4-40, Actuator Length: 11.40mm, Actuator Type: Flatted, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.