M2022TXW30/CUL-N980-DA NKK Switches
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC)
Circuit: 3PDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Actuator Type: Concave (Standard V)
Approval Agency: CSA, UL
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2022TXW30/CUL-N980-DA NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC), Circuit: 3PDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Actuator Type: Concave (Standard V), Approval Agency: CSA, UL, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.