Produkte > NKK SWITCHES > M2023SS1W30
M2023SS1W30
M2023SS1W30 NKK Switches
M2pushbuttons-1.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
Packaging: Bulk
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: DPDT
Switch Function: On-Off-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 1/4-40
Actuator Length: 10.50mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 162 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2023SS1W30 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V, Packaging: Bulk, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: DPDT, Switch Function: On-Off-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 1/4-40, Actuator Length: 10.50mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.