Produkte > NKK SWITCHES > M2032SS2W30
M2032SS2W30
M2032SS2W30 NKK Switches
MtogglesBushing.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V
Features: Epoxy Sealed Terminals
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: Unthreaded
Actuator Length: 10.50mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 942 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2032SS2W30 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V, Features: Epoxy Sealed Terminals, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: 3PDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: Unthreaded, Actuator Length: 10.50mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
M2032SS2W30 M2032SS2W30 Hersteller : NKK Switches MtogglesAnglePC-1663562.pdf Toggle Switches ON-ON .413 BAT .350 BUSHING RA PC 6A