Produkte > NKK SWITCHES > M2032TXW30-DA
M2032TXW30-DA
M2032TXW30-DA NKK Switches
MrockersBracket-1663231.pdf
Hersteller: NKK Switches
Rocker Switches ON-ON 3PDT RA PC .365" BLACK RKR 6A
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2032TXW30-DA NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V, Packaging: Tray, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: 3PDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Concave (Standard V), Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V, Approval Agency: CSA, UL.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
M2032TXW30-DA M2032TXW30-DA Hersteller : NKK Switches MrockersBracket.pdf Description: SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V
Packaging: Tray
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Concave (Standard V)
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V