Produkte > NKK SWITCHES > M2032TXW30
M2032TXW30
M2032TXW30 NKK Switches
MrockersBracket.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V
Packaging: Bulk
Features: Epoxy Sealed Terminals
Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Actuator Arm, Cap Required
Approval Agency: CSA, UL
Actuator Marking: Varies by Cap
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 449 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2032TXW30 NKK Switches
Description: SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V, Packaging: Bulk, Features: Epoxy Sealed Terminals, Current Rating (Amps): 6A (AC), 4A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: 3PDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Actuator Arm, Cap Required, Approval Agency: CSA, UL, Actuator Marking: Varies by Cap, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote M2032TXW30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
M2032TXW30 M2032TXW30 Hersteller : NKK Switches MrockersBracket-1663231.pdf Rocker Switches ON-ON 3PDT RA PC BODY ONLY 6A