Produkte > NKK SWITCHES > M2B25AA5G30
M2B25AA5G30
M2B25AA5G30 NKK Switches
M2pushbuttons-1.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V
Packaging: Bulk
Features: Process Sealed
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: DPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Plunger for Cap
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2B25AA5G30 NKK Switches
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; DPDT; 0.1A/28VAC; 0.1A/28VDC; ON-(ON), Mounting: THT, Manufacturer series: M2, Operating temperature: -30...85°C, Kind of material: fiber glass reinforced, Contact plating: gold-plated, Switching method: ON-(ON), Body material: polyamide, Type of switch: push-button, Button shape: round, Body dimensions: 12.7x11.5x16.8mm, Max. contact resistance:: 30mΩ, AC contacts rating @R: 0.1A / 28V AC, DC contacts rating @R: 0.1A / 28V DC, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Number of terminals: 6, Electrical life: 100000 cycles, Min. insulation resistance: 1GΩ, Leads: angled; for PCB, Contact material: copper, Contacts configuration: DPDT.
Weitere Produktangebote M2B25AA5G30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
M2B25AA5G30 Hersteller : NKK SWITCHES M2B15AA5G30.pdf Category: Standard Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; DPDT; 0.1A/28VAC; 0.1A/28VDC; ON-(ON)
Mounting: THT
Manufacturer series: M2
Operating temperature: -30...85°C
Kind of material: fiber glass reinforced
Contact plating: gold-plated
Switching method: ON-(ON)
Body material: polyamide
Type of switch: push-button
Button shape: round
Body dimensions: 12.7x11.5x16.8mm
Max. contact resistance:: 30mΩ
AC contacts rating @R: 0.1A / 28V AC
DC contacts rating @R: 0.1A / 28V DC