Produkte > NKK SWITCHES > M2B25AA5W30
M2B25AA5W30
M2B25AA5W30 NKK Switches
M2pushbuttons-1.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V
Packaging: Bulk
Features: Process Sealed
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Plunger for Cap
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M2B25AA5W30 NKK Switches
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; DPDT; 1A/125VAC; 1A/30VDC; ON-(ON), Mounting: THT, Manufacturer series: M2, Operating temperature: -30...85°C, Kind of material: fiber glass reinforced, Contact plating: silver plated, Switching method: ON-(ON), Body material: polyamide, Type of switch: push-button, Button shape: round, Body dimensions: 12.7x11.5x16.8mm, Max. contact resistance:: 20mΩ, AC contacts rating @R: 1A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Number of terminals: 6, Electrical life: 25000 cycles, Min. insulation resistance: 1GΩ, Leads: angled; for PCB, Contact material: silver alloy, Contacts configuration: DPDT.
Weitere Produktangebote M2B25AA5W30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
M2B25AA5W30 M2B25AA5W30 Hersteller : NKK Switches M2pushbuttons-22014.pdf Pushbutton Switches DPDT ON-(ON) RIGHT ANGLE PC 1A
Produkt ist nicht verfügbar
M2B25AA5W30 Hersteller : NKK SWITCHES M2B15AA5G30.pdf Category: Standard Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; DPDT; 1A/125VAC; 1A/30VDC; ON-(ON)
Mounting: THT
Manufacturer series: M2
Operating temperature: -30...85°C
Kind of material: fiber glass reinforced
Contact plating: silver plated
Switching method: ON-(ON)
Body material: polyamide
Type of switch: push-button
Button shape: round
Body dimensions: 12.7x11.5x16.8mm
Max. contact resistance:: 20mΩ
AC contacts rating @R: 1A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC