Produkte > EATON ELECTRIC > M30C-FR1M
M30C-FR1M
M30C-FR1M EATON ELECTRIC
Hersteller: EATON ELECTRIC
Category: Panel Mount Accessories
Description: Potentiometer; 30mm; RMQ-Titan; Ø30.5mm; IP66; 1000kΩ; -25÷70°C
Resistance: 1MΩ
Operating temperature: -25...70°C
Manufacturer series: RMQ-Titan
Kind of potentiometer: single turn
Switch standard: 30mm
Mounting hole diameter: Ø30.5mm
IP rating: IP66
Type of control accessories: potentiometer
Family: RMQ Flat Design; RMQ Flat Front
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details M30C-FR1M EATON ELECTRIC
Category: Panel Mount Accessories, Description: Potentiometer; 30mm; RMQ-Titan; Ø30.5mm; IP66; 1000kΩ; -25÷70°C, Resistance: 1MΩ, Operating temperature: -25...70°C, Manufacturer series: RMQ-Titan, Kind of potentiometer: single turn, Switch standard: 30mm, Mounting hole diameter: Ø30.5mm, IP rating: IP66, Type of control accessories: potentiometer, Family: RMQ Flat Design; RMQ Flat Front.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
M30C-FR1M Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: DISTRIBUTION BOARD ENCLOSURE 310
Packaging: Bulk
Part Status: Active
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
M30C-FR1M Hersteller : Eaton Electrical Eaton_08082024_CA08100008E_Vol7_ibook.pdf Potentiometers POTENTIOMETER, 30MM FLAT 1M