MA4L301-1056
MA4L301-1056 MACOM Technology Solutions
MA4L_MADL_MADP%20Series.pdf
Hersteller: MACOM Technology Solutions
Description: RF DIODE PIN 300V 7W ODS-1056
Packaging: Tray
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Diode Type: PIN - Single
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Capacitance @ Vr, F: 0.16pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F: 1.5Ohm @ 10mA, 500MHz
Voltage - Peak Reverse (Max): 300V
Supplier Device Package: ODS-1056
Part Status: Active
Current - Max: 100 mA
Power Dissipation (Max): 7 W