MAX15006AATT+
MAX15006AATT+ Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MAX15006-MAX15007.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG LINEAR 3.3V 50MA 6TDFN
Packaging: Strip
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 17 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-TDFN (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
PSRR: 66dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 1V @ 50mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 150 µA
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX15006AATT+ Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG LINEAR 3.3V 50MA 6TDFN, Packaging: Strip, Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 17 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-TDFN (3x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, PSRR: 66dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 1V @ 50mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 150 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX15006AATT+ MAX15006AATT+ Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX15006-MAX15007.pdf Linear Voltage Regulators 40V, Ultra-Low Quiescent-Current Linear
auf Bestellung 430 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MAX15006AATT+ MAX15006AATT+ Hersteller : Analog Devices, Inc. max15006-max15007.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 0.05A 6-Pin TDFN EP Tube