MAX1724ELT27+T
MAX1724ELT27+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
max1722-max1724.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG BOOST 2.7V 400MA 6UDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 400mA (Switch)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Boost
Supplier Device Package: 6-µDFN (2x2)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Part Status: Active
auf Bestellung 17500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX1724ELT27+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG BOOST 2.7V 400MA 6UDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 400mA (Switch), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Boost, Supplier Device Package: 6-µDFN (2x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 0.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote MAX1724ELT27+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX1724ELT27+T Hersteller : Analog Devices, Inc. 6705094660314091max1722-max1724.pdf Conv DC-DC 0.8V to 5.5V Synchronous Step Up Single-Out 2.7V 0.15A 6-Pin UDFN T/R
Produkt ist nicht verfügbar
MAX1724ELT27+T MAX1724ELT27+T Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated MAX1722-MAX1724.pdf Switching Voltage Regulators 1.5 A IQ, Step-Up DC-DC Converters in TSOT and DFN