MAX17760ATC+T
MAX17760ATC+T Analog Devices / Maxim Integrated
MAX17760.pdf
Hersteller: Analog Devices / Maxim Integrated
Switching Voltage Regulators 4.5V to 76V, 300mA, High Efficiency, Syn
auf Bestellung 1090 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX17760ATC+T Analog Devices / Maxim Integrated
Description: IC REG BUCK ADJ 300MA 12TDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 200kHz, 300kHz, 400kHz, 600kHz, Voltage - Input (Max): 76V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 12-TDFN (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 66.88V, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX17760ATC+T MAX17760ATC+T Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX17760.pdf Description: IC REG BUCK ADJ 300MA 12TDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 200kHz, 300kHz, 400kHz, 600kHz
Voltage - Input (Max): 76V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 12-TDFN (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 66.88V
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 0.8V
auf Bestellung 330 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
MAX17760ATC+T MAX17760ATC+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max17760.pdf Conv DC-DC 4.5V to 76V Synchronous Step Down Single-Out 0.8V to 66.88V 0.3A 12-Pin TDFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 76V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 66.88V
Voltage - Input (Min): 4.5V