MAX1898EUB41+
MAX1898EUB41+ Analog Devices / Maxim Integrated
Hersteller: Analog Devices / Maxim Integrated
Battery Management Linear Charger for Single-Cell Li+ Batte
auf Bestellung 193 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX1898EUB41+ Analog Devices / Maxim Integrated
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 10UMAX, Packaging: Tube, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 10-uMAX/uSOP, Charge Current - Max: 1.4A, Programmable Features: Timer, Voltage - Supply (Max): 12V, Battery Pack Voltage: 4.1V, Current - Charging: Constant - Programmable.
Weitere Produktangebote MAX1898EUB41+
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX1898EUB41+ MAX1898EUB41+ Hersteller : Analog Devices, Inc. max1898.pdf Linear Battery Charger Li-Ion 1400mA 4.1V 10-Pin uMAX Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion
Supplier Device Package: 10-uMAX/uSOP
Charge Current - Max: 1.4A
Programmable Features: Timer
Voltage - Supply (Max): 12V
Battery Pack Voltage: 4.1V