MAX1898EUB42+ Analog Devices / Maxim Integrated
Hersteller: Analog Devices / Maxim Integrated
Battery Management Linear Charger for Single-Cell Li+ Batte
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX1898EUB42+ Analog Devices / Maxim Integrated
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 10UMAX, Packaging: Tube, Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width), Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion, Supplier Device Package: 10-uMAX/uSOP, Charge Current - Max: 1.4A, Programmable Features: Timer, Voltage - Supply (Max): 12V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MAX1898EUB42+ | Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
auf Bestellung 1230 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
MAX1898EUB42+ | Hersteller : Analog Devices, Inc. |
Linear Battery Charger Li-Ion 1400mA 4.2V 10-Pin uMAX Tube |