MAX38640BELT21+T
MAX38640BELT21+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
max38640-max38643.pdf
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG BUCK 2.1V 175MA 6UDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN
Function: Step-Down
Current - Output: 175mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 6-µDFN (2x2)
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1.8V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.1V
auf Bestellung 15000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MAX38640BELT21+T Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC REG BUCK 2.1V 175MA 6UDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 175mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 5.5V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 6-µDFN (2x2), Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1.8V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.1V.
Weitere Produktangebote MAX38640BELT21+T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MAX38640BELT21+T Hersteller : Analog Devices, Inc. max38640-max38643.pdf Conv DC-DC 1.8V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 2.1V 0.175A 6-Pin UDFN T/R